Bahadurovo dedičstvo

Oddelenie pre deti dnes 8. októbra zaplnili šiestaci zo ZŠ A. Kubinu v Trnave s pani učiteľkami. Rozprávaním sa preniesli do Orientu, na horúcu púšť ku karaváne. Našou hostkou bola dnes Vladimíra Kmečová, ktorá predstavila svoju úspešnú prvotinu – Bahadurovo dedičstvo. V knihe sa nachádzajú malé príbehy vytvárajúce spolu nádherný celok plný tajuplných dobrodružstiev a zaujímavých zážitkov. Deti so záujmom počúvali tajomné príbehy hlavného hrdinu Karima, ktorého autorka vykresľuje ako strateného chlapca, ktorý sa musel spoliehať sám na seba a v púšti mu pomáhala jeho ťava Očko, ktorá mu pomáhala až do Damašku – cieľovej cesty, kde mal splniť svoje poslanie. Autorka besedu doplnila prezentáciou krásnych fotografií a nevšednými cestovateľskými zážitkami z Číny, Iránu či Uzbekistanu. Žiaci sa dozvedeli, ako sa obliekajú ľudia v iných krajinách Zeme, o ich zvykoch a tradíciách, ako to vyzerá na tradičnej svadbe, alebo o tom, že chlieb v Iráne napríklad vôbec nevyzerá ako ten náš. Deťom sa rozprávanie páčilo a odchádzali z knižnice plní zaujímavých informácií. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s autorkou, Karimom a jeho príbehom.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.