Český publicista Stanislav Motl opäť zavítal do knižnice

Vo štvrtok 8. septembra privítala Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave svojho už stáleho hosťa - renomovaného českého dokumentaristu a novinára, jedného z najuznávanejších investigatívnych českých žurnalistov pravidelne prinášajúcich svojim čitateľom a divákom autentické zážitky a dobrodružné príbehy - Stanislava Motla. Tentokrát si pre záujemcov pripravil prednášku o zlatom poklade Československej republiky, ktorý je doteraz opradený rúškom tajomstva. Motl je totiž autorom knihy Kam zmizel zlatý poklad republiky. V prednáške, ktorá bola obohatená o dokumentárny film o zlatom poklade ruskej cárskej rodiny a účasti československých legionárov na jeho strážení, popísal svoje investigatívne pátranie po českých, ale i zahraničných archívoch a snahe odhaliť tajné dohody z minulosti, ktoré sa udiali okolo zlatého československého pokladu. V pútavom rozprávaní opísal svoje stretnutia so žijúcimi pamätníkmi, ktorí postupne odhaľovali tajomstvá, ktoré mali byť navždy utajené. Návštevníci podujatia sa tak mali možnosť dozvedieť to, čo doteraz nikdy nepočuli. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Text: PhDr. Ľ. Malá