Muzikoterapia v špeciálnej pedagogike - odborné školenie

Oznamy

V pondelkové ráno 20. septembra sa v hudobnom oddelení Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave zišli učitelia špeciálnych škôl, špeciálni pedagógovia, učitelia ZUŠ a sociálni pracovníci zo stacionárov na školení Muzikoterapia v špeciálnej pedagogike. Lektorkou školenia bola PaedDr. Margaréta Osvaldová, PhD., ktorá pôsobí na Katedre špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty UK v Bratislave a pútavo rozprávala o svojej práci. Účastníci mali možnosť vidieť prostredníctvom videa, aké pokroky možno dosiahnuť využitím muzikoterapie u ľudí s rôznym postihnutím. Záver prednášky bol zameraný na konkrétne zážitkové cvičenia a relaxáciu. Cieľom podujatia bolo ukázať, ako prostredníctvom muziko-terapeutických intervencií podporiť kognitívny, motorický, komunikačný a sociálny rozvoj detí so špeciálno-výchovnými vzdelávacími potrebami.

Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR.