Noc literatúry v Trnave

Súčasní európski autori, tri miesta a známe herecké osobnosti - tak vyzerala séria verejných čítaní v rámci podujatia Noc literatúry, ktorá sa uskutočnila 21. septembra v Trnave. Projekt organizuje už štrnásť rokov České centrum v Bratislave v spolupráci s kultúrnymi inštitútmi a veľvyslanectvami EUNIC a Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. V Trnave sa po siedmykrát stala hlavným organizátorom Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave, tento rok aj v spolupráci so Západoslovenským múzeom v Trnave a kultúrnym centrom Malý Berlín.

Účastníci putovania za dobrou literatúrou si mohli v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave vypočuť úryvok z knihy Claire Keegan: Všetky tie maličkosti v interpretácii Tomáša Mosného, herca Divadla Jána Palárika v Trnave. V Západoslovenskom múzeu v Trnave ich privítala Nina Kočanová, dlhoročná bývalá herečka Divadla Jána Palárika v Trnave s textom z knihy Karine Tuil: Celkom ľudské a večerné čítanie zakľúčila herečka a speváčka Petra Sabová v Malom Berlíne s úryvkom z knihy Olgy Tokarczuk Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď.

Všetky uvedené tituly sa nachádzajú vo fonde Knižnice Juraja Fándlyho, takže, ak vás zaujali v rámci Noci literatúry či v rámci tohto textu, nájdete ich v oddelení beletrie.

Text: PhDr. Ľ. Malá