Pocta Mariánovi Vargovi

Pri príležitosti 5. výročia úmrtia Mariána Vargu (29. 1. 1947 - 9. 8. 2017) pripravilo hudobné oddelenie Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave hudobno-slovné pásmo o živote a tvorbe tejto hudobníckej legendy. Geniálneho hudobníka, klaviristu a hráča na hammond organe predstavila knihovníčka Alenka ako spoluautora legendárneho albumu Zvoňte zvonky, zakladateľa hudobnej skupiny Collegium musicum a autora prvého česko-slovenského rockového muzikálu Cyrano z predmestia. Študenti z Gymnázia Jána Hollého Trnava si zo záujmom vypočuli rozprávanie a aj hudobné ukážky z Vargovej tvorby.

Na prezentáciu hudobno-slovného pásma sa záujemci môžu objednať emailom: hudobne_oddelenie@kniznicatrnava alebo na t.č.: 033/5511590.

Text: PhDr. Ľ. Malá