Vedecké prednášky

6. marca sme odštartovali 24. ročník Týždňa slovenských knižníc v oddelení pre deti so známym vedeckým publicistom a spisovateľom Dušanom Valentom. Pútavými prezentáciami priblížil žiakom prvého a druhého stupňa odborné témy ako Vesmír a fyzika, Pradejiny života alebo Zem.

Dušan Valent sa venuje aj autorskej činnosti, napísal knihu ,,Odhaľ a spoznaj dinosaury“ (2022) a publikáciu „77 záhad, na ktoré poznáme odpoveď“ (2014, špeciálne číslo magazínu Zázračný svet). Je spoluautorom kníh „Prečo ľudia veria nezmyslom?“ (2019), „História pre zaneprázdnených“ (2019), Epidémie v dejinách (2020) a Klíma v dejinách (2022).

Dlhoročne sa venuje vzdelávacím aktivitám najmä pre deti a svoje mimoriadne poznatky tak prednáša a zdieľa s ostatnými. Pri svojich prednáškach sa zameriava na najzaujímavejšie a najdôležitejšie fakty o Zemi, vesmíre, histórii života, ale aj o zvieratách.

Prednášky, ktoré Dušan Valent poskytuje, sa nesnažia žiadnym spôsobom suplovať učivo zo školských lavíc. Jeho cieľom je poznatky doplniť, rozšíriť a povzbudiť deti k záujmu o prírodu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.