Verejné knižnice boli miestom dovzdelávania a kultúry

Marec sa ako MESIAC KNIHY oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne to je už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu, ktorý sa v tomto mesiaci narodil aj zomrel. A práve s týmto mesiacom je spojený aj sviatok KNIŽNÍC, ktorý každoročne organizujú Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc ako celoslovenské podujatie nazvané Týždeň slovenských knižníc. Cieľom tohto podujatia je pozitívne zviditeľňovať knižnice ako významné kultúrne a vzdelávacie inštitúcie, ako etablované odborné pracoviská, ktoré sú miestom na získanie overených, pravdivých a kvalitných informácií. Práve preto sa mottom tohtoročného 24. ročníka stal slogan: KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH – KNIŽNICE, ZÁRUKA KVALITNÝCH INFORMÁCIÍ.

Riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave pri príležitosti prípravy podujatia prijal pozvanie do televízie TA3 a poskytol rozhovor:

Celý rozhovor si môžete pozrieť tu.