icon 360
Zobraziť štandardnú verziu stránky

Ako si požičať e-knihu

Registrácia
 1. V prípade, že ešte nie ste registrovaný čitateľ našej knižnice, zaregistrujte sa, prosím. Registrovať sa môžete vo výpožičných oddeleniach knižnice a pobočkách.
 2. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz. Dôležité: Pri registrácie uviďte rovnakú emailovú adresu akú máte uvedenú v čitateľskom konte v našej knižnici. Ak nemáte v knižničnom konte emailovú adresu, požiadajte osobne, telefonicky alebo emailom vo výpožičných oddeleniach o jej doplnenie. Pracovníčky po overení osobných údajov v karte čitateľa mailovú adresu doplnia.
 3. stiahnite si aplikáciu s názvom Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na www.palmknihy.cz/aplikace. Tu nájdete aj podrobné informácie o inštalácii. Aplikácie nájdete aj na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.
Ako si e-knihu požičať
 1. V úvodnej stránke on-line katalógu knižnice kliknem na odkaz E-knihy, zobrazí sa vám ponuka dostupných titulov e-kníh.
 2. Pri vami vybranom titule kliknite na tlačidlo Požičať e-knihu
 3. Vyplňte prihlasovacie údaje do funkcionality Moje konto - číslo čitateľského preukazu s prefixom 3707............ a heslo do konta
 4. Prečítajte a potvrďte podmienky požičiavania e-kníh a kliknite na tlačidlo Vyžiadať si e-knihu.
 5. Zobrazia sa záverečné informácie o výpožičke spolu s dátumom dokedy máte e-knihu vypožičanú.
 6. Na emailovú adresu Vám bude zaslané oznámenie o uskutočnení eVýpožičky.
 7. Po vypožičaní otvorte aplikáciu Palmknihy. V sekcii Moje e-knihy by sa mala objaviť vypožičaná kniha. V prípade, že sa kniha ešte neobjavila kliknite na tlačítko Aktualizovat knihovnu. Aplikácia aktualizuje obsah. Po prvom otvorení knihy už nemusíte byť pripojený na internet, môžete byť "offline".
Potrebujete poradiť?

Potrebujete poradiť? 

Mapa knižníc poskytujúcich službu e-knihy 

Požičiavanie e-kníh

Naša knižnica v spolupráci s portálom www.palmknihy.cz ponúka svojím registrovaným čitateľom novú službu - požičiavanie e-kníh.

Čitatelia si môžu z pohodlia domova cez online katalóg knižnice vybrať z viac ako 13 000 titulov e-kníh a 400 audiokníh a jednoducho si ich požičať do svojho čítacieho zariadenia. V ponuke sú e-knihy zo známych českých vydavateľstiev, napr. Academia, Albatros, BB/art, Fragment, Host, Jota, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad.

E-knihy sú dostupné cez online katalóg knižnice.

Vypožičané e-knihy je možné čítať na:

 • tabletoch/mobiloch/netbookoch so systémom Android alebo iOS
 • čítačkách elektronických kníh – POZOR IBA na modeloch: eReading.cz 4 Touch Light, C-TECH Lexis (EBR-61), Energy eReader Pro HD, inkBOOK (Classic, Prime, Lumos, Explore), tiež Onyx Boox (Poke, Nova, Note, Max)

Pravidlá požičiavania e-kníh

Pravidlá požičiavania e-kníh
 1. Služba Palm e-knihy je spoplatnená.
 2. Za každú e-knihu, ktorú si požičiate, sa na vaše konto automaticky zapíše suma 1,- €. Poplatok môžete zaplatiť osobne pri návšteve knižnice.
 3. V prípade, že máte na čitateľskom konte dlh (prekročenie výpožičnej lehoty, ...) e-knihu nie je možné požičať.
 4. Vypožičať si môžete maximálne 2 knihy.
 5. Vypožičaná e-kniha sa vám zobrazí v aplikácii Palmknihy v sekcii Moje e-knihy s viditeľným termínom ukončenia platnosti výpožičky.
 6. Výpožičná doba je 31 dní, po uplynutí tohoto času sa e-kniha automaticky vymaže z vášho konta.
 7. E-knihu nie je možné vrátiť skôr.
 8. Až po uplynutí výpožičnej doby aktuálne stiahnutých e-kníh si budete môcť požičať ďalšie tituly e-kníh.

Napíšte nám

Máte nápad alebo otázku na našu knižnicu? Neváhajte nám napísať, sme tu pre Vás.

Typy dokumentov:

Výber dokumentov publikovaných v rokoch:

Termín vypracovania oznámi knižnica na základe poradovníka.

Čo nám ešte chýba?