Ako vznikala kniha kedysi a ako teraz

Deti Školy

Na stretnutie detí s ilustrátorkou a spisovateľkou Luciou Grejtákovou pozýva oddelenie pre deti a pobočka na Prednádraží. Lucia Grejtáková je výtvarníčka zameraná na akvarelovú ilustráciu a perokresbu. Vyštudovala odbor dizajn v Košiciach a výtvarné techniky (fotografia, animácia, kresba, maľba) v poľskom Radome. Venovala sa a odskúšala si rôzne výtvarné techniky, štýly aj materiál. V posledných rokoch jej však učaroval akvarel a jeho charakteristická priehľadnosť, ktorú občas kombinuje s jemnými líniami kresby. Maľuje motívy pre dospelých i deti. Spolupracuje so spisovateľmi, vydavateľmi, organizáciami aj jednotlivcami, ilustruje a zalamuje knihy, venuje sa rôznym projektom. V roku 2019 vydala svoju prvú knihu - novelu Krajina.

Podujatie v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

11. september o 9.00 - herňa

o 10.30 - pobočka Prednádražie