Hľadanie nového života (na exoplanétach pomocou Webbovho teleskopu)

V rámci projektu VedoMost, ktorý je zameraný na vedecko-popularizačnú činnosť a diskusie o rozmanitých vedeckých témach, pozývame všetkých záujemcov na prednášku Veroniky Lamparskej, študentky fyziky a matematiky na univerzite v Groningene v Holandsku. Témou jej vystúpenia bude hľadanie nového života vo vesmíre a spôsoby, ako je možné zistiť pomocou pozorovaní z vesmírneho ďalekohľadu Jamesa Webba, ktoré exoplanéty poskytujú vhodné atmosférické podmienky na ľudský alebo mimozemský život.

Podujatie moderuje Ondrej Tepala, líder VedoMostu. ktorý na úvod poskytne základné informácie o tomto projekte a o možnosti, ako sa do neho zapojiť.

17. august o 16.30 - záhradná čitáreň