Jarné zvykoslovie v tradičnej ľudovej kultúre Slovenska

V stredu 6. marca navštívi našu knižnicu známa slovenská etnologička Katarína Nádaská, ktorá vďaka svojej prednáškovej činnosti spopularizovala na Slovensku históriu, tradície a zvyky v slovenskej ľudovej kultúre. Je autorkou viacerých monografií, spoluautorkou 5 regionálnych monografií (okrem iných aj z nášho regiónu obce Buková a Ružindol), autorkou 90 vedeckých štúdií a na svojom autorskom konte má vyše 100 popularizačných článkov a 12 etnologických filmových dokumentov z cyklu Osobnosti slovenskej etnológie. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na jej prednášku pod názvom Jarné zvykoslovie v tradičnej ľudovej kultúre Slovenska.

6. marec o 17.00 - záhradná čitáreň