Rozprávanie o Špíglsále

Záujem o históriu a súčasnosť mesta, v ktorom žijeme, patrí k zdravému lokálpatriotizmu. Veríme, že Trnavčanov určite zaujme rozprávanie kurátorky umeleckej zbierky a zbierky fotografií a pohľadníc Západoslovenského múzea v Trnave a Trnavčanky v jednej osobe Dr. Simony Jurčovej o jednej z dominantných štvrtí nášho mesta - Špíglsále. Moderuje Pavol Tomašovič, hudba Ľubomír Konečný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

9. marec o 17.00 - čitáreň

SPRIEVODNÉ AKCIE POČAS CELÉHO TÝŽDŇA SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC

-         jednorazový vstup zdarma

-         amnestia na pokuty

-         vyhľadávanie v externých informačných zdrojoch (na požiadanie v študovni)

NÁŠ PRIATEĽ JULES VERNE

V roku 1873 – teda pred 150 rokmi – vyšla kniha Julesa Vernea Okolo sveta za 80 dní. Nielen túto knihu, ale aj ďalšie tituly obľúbeného autora sci-fi a dobrodružného žánru, ktorý sa narodil pred 195 rokmi (1828 -1905) nájdete na výstavke v pobočke na Prednádraží. Príďte sa pozrieť!

V prípade záujmu je možnosť objednania literárnej hodiny: 033/5522037

6. – 10. marec - pobočka Prednádražie

ZÁHADY THOMASA BREZINU

Ak čítate knihy Thomasa Brezinu, určite nebude pre vás problém zapojiť sa do tejto súťaže.

Otázky nájdete tu alebo priamo v oddelení pre deti a v pobočkách Prednádražie a Tulipán.

Nezabudnite, súťaží sa o skvelé ceny!