Zelená je tráva, futbal to je hra

Deti Školy

Július Belan je slovenský spisovateľ, ktorý sa venuje tvorbe pre deti a 6. mája si do kalendára zapísal návštevu našej knižnice. Takže všetci malí čitatelia a čitateľky sa už teraz môžu začať tešiť na rozprávanie o jeho literárnych hrdinoch. A má ich naozaj dosť. Medzi jeho najznámejšie diela patrí séria futbalových dobrodružstiev o mladom chlapcovi Carlosovi. Jedenásťročný Carlos Alvaréz pochádza z chudobnej juhoamerickej krajiny, kde pre chlapcov znamená futbal všetko. Každý deň ho hrávajú s kamarátmi na pláži. A zažívajú pri tom nevšedné zážitky. Ale Július Belan napísal aj príbeh Kto si trúfne na Peťa?, knihu Detektív Kvik a mrazivá veštba, Tajomný prípad agenta Bananyho a mnohé ďalšie.

V rokoch 2021 - 2022 vymyslel aj viacero spoločenských hier, jeho prvou vydanou hrou je detská hra o čokoláde - Čoko Battle.

V rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac o tomto všetkom porozpráva svojim malým čitateľom.

6. máj o 9.30 - záhradná čitáreň