9 princípov moderného človeka „Uč sa a veď!“

Trnavská jazyková škola Harmony oslavuje v tomto roku svoje dvadsaťročné jubileum. Pri tejto príležitosti jej zakladateľka Jana Chynoradská, ktorá sa celý život pohybuje v oblasti školstva a vzdelávania, zostavila sériu kariet pod názvom 9 princípov moderného človeka „Uč sa a veď!“. Štvrtkový podvečer v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho patril tentokrát slávnostnému uvedeniu tejto knižočky medzi čitateľov a používateľov.

Moderátorské slovo Pavla Tomašoviča podfarbovalo vystúpenie Dua Pavol Opatovský a Laci Pagáč a tak sa nám príjemne počúvalo vyznanie zakladateľky Harmony Jany Chynoradskej, čo ju viedlo k napísaniu deviatich rád pre mladých, aj tých skôr narodených, na ich ceste za spokojnejším a šťastnejším životom.

Praktická skúsenosť pri vzdelávaní klientov a tréningy, ktoré Harmony poriada pre svojich zákazníkov, ju priviedli na myšlienku zhmotniť zásady pre dosiahnutie úspechu. Buď odvážny, buď akčný, buď tímový, buď intuitívny, buď otvorený, atď. Viac sa dočítate, ak si sadu rád požičiate v oddelení odbornej literatúry našej knižnice.

Jej minimalistický tvar – 16 kartičiek so striedmym obsahom a vtipnou grafikou Ivany Turekovej v slovenčine a angličtine je vhodný aj pre najmladšie ročníky. Je návodom, ako rozvinúť v sebe tvorivý potenciál. Ako povedala Jana Chynoradská, „aby sme sa stali konateľmi svojich životov a realizátormi svojich snov“.

Knižočku uviedla do života autorkina dcéra, ktorá tiež stále pri jej zrode. Knižočke želáme veľa čitateľov a jazykovej škole Harmony veľa ďalších spokojných klientov.

Text: Ľubica Malá