Adrianin prvý prípad

Spisovateľka, prekladateľka a riaditeľka vydavateľstva Arkus v Senici Jela Mlčochová bola hostkou pondelkového predpoludnia v oddelení pre deti. Herňa sa naplnila zvedavými piatakmi, ktorým pani spisovateľka porozprávala o svojej ceste k písaniu, o inšpiráciách, ktoré ju vedú k jej príbehom a aj o tom, ako prekladá francúzsku literatúru pre deti do rodnej slovenčiny. Moderátorka besedy knihovníčka Henrietka sa postarala o to, aby nezabudla deťom porozprávať najmä o sérii svojich detektívnych románov Záhada pre Adrianu, a aj o svojom pôsobení v televízii.

Knihy Jely Mlčochovej si môžete požičať v našom oddelení pre deti a v pobočkách Prednádražie a Tulipán.

Jela Mlčochová napísala zbierky poviedok Jazero (1980), Klebetnica (1985), Kvapky ohňa (2010), knihy pre mládež Hľadajte muža v maske! (1990), Adrianin prvý prípad (1996) a ďalšie diely série, detektívne príbehy na doplňovanie pre deti a mládež Kto kradol v cirkuse Zlatá hviezda? (1996), Kto vyčíňal v Starom lese? (1997), Čo sa prihodilo vo filmovom ateliéri bratov Maxovcov? (1999) a vedomostné príručky pre deti Čo dokáže sedmička a iné hlavolamy (2004) a Od bodky k bodke (2007).

Doobeda sa konala ešte jedna beseda v pobočke Prednádražie, ktorú moderovala knihovníčka Danka.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.