Ako vznikala kniha kedysi a ako teraz

11. september patril v herni oddelenia pre deti a na pobočke Prednádražie besedám so sympatickou ilustrátorkou a spisovateľkou Luciou Grejtákovou. Podujatia sa konali v rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac.

Ako sme sa dozvedeli, venuje sa akvarelovej ilustrácii a perokresbe, maľuje motívy pre dospelých i deti. Takisto spolupracuje so spisovateľmi, vydavateľmi, organizáciami aj jednotlivcami.

Autorka pútavo porozprávala žiakom prvého stupňa základnej školy o tom, akým procesom vznikala kniha v minulosti a ako je tomu v dnešnej dobe. Príjemným spestrením bolo čítanie úryvkov z jej knihy Píšťalkou ma zavolaj. Deti na záver stretnutí mali príležitosť pozrieť si originálne ilustrácie kníh, ktoré im autorka na ukážku priniesla.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia