Beseda s Patrikom Hermanom o nástrahách sociálnych sietí

V piatok 6. októbra privítala zaplnená spoločenská miestnosť Gymnázia Jána Hollého v Trnave investigatívneho novinára, televízneho reportéra a občianskeho aktivistu Patrika Hermana. Študenti štyroch tried gymnázia mohli besedovať s bývalým žiakom tejto školy, ktorý sa stal jedným z najznámejších televíznych moderátorov na Slovensku. Hoci Patrik Herman pôsobí už takmer tridsať rokov v Bratislave, Trnavu stále nosí vo svojom srdci a prítomnosť na gymnáziu mu pripomenula študentské roky prežité na tejto škole. Jeho zážitky si študenti s veľkým zaujatím vypočuli a spontánne reagovali množstvom otázok. Samozrejme, novinár sa venoval aj téme online priestoru, ktorý je plný nebezpečných vplyvov. Upozornil študentov na potrebu kritického overovania informácií, na čítanie s porozumením, na nutnosť hľadania zdrojov. Príjemné a a aj užitočné stretnutie sa skončilo spoločným fotografovaním.

Podujatie sa konalo v rámci cyklu Ako čítať médiá.

Text: PhDr. Ľ. Malá