Čarovný svet s ukrajinskými rozprávkami

V stredu 27. apríla sa oddelením pre deti rozliehala ukrajinčina. To naša dobrovoľníčka Ukrajinka Anastasiia Kyryšenko čítala vo svojom rodnom jazyku rozprávočky maličkým Ukrajincom a Ukrajinkám. Podujatím Čarovný svet ukrajinských rozprávok chcela Knižnica Juraja Fándlyho vyjadriť svoju solidaritu s ľuďmi z okupovanej Ukrajiny, ktorí utiekli zo svojich domovov pred vojnovým konfliktom. Zároveň knižnica nakúpila detskú literatúru v ukrajinčine, aby si malí Ukrajinci a Ukrajinky mohli zapožičať knižočky a odniesť si ich do svojich dočasných domovov. Od 1. apríla poskytuje knižnica všetkým utečencom BEZPLATNÝ zápis.