Cez bezplatný online prístup do PressReader k slovenským denníkom

Vážení návštevníci,

naša knižnica ako členka konzorcia Knižnice pre Slovensko ponúka bezplatný online prístup do databázy PressReader.

Databáza svetových novín a časopisov už umožňuje prístup aj k slovenským denníkom zdarma – Hospodárske noviny, Denník N a Pravda.

Databáza PressReader obsahuje svetových viac ako 7 000 titulov novín a časopisov obsahuje z takmer 120 krajín sveta, vo viac ako 60 jazykoch. Tituly sú dostupné online už v deň vydania ich tlačenej verzie.

V našej knižnici je prístup k online periodikám zabezpečený v čitárni a v študovni odbornej literatúry na 2. poschodí.

V čitárni majú čitatelia k dispozícii i-pad s aplikáciou PressReader, v študovni dva osobné počítače.

Okrem uznávaných zahraničných denníkov, ako sú napríklad  The Guardian (UK), The Washington Post (USA), Le Figaro (FR), VDI Nachrichten (DE) aj české Lidové noviny či denník Dnes. Široká je aj ponuka magazínov, napríklad BBC séria – WildLife, History, Science Focus, či titul The Week (UK). Nechýbajú reprezentatívne americké tituly ako Forbes, Billboard, PC World či Popular Mechanics. V češtine si tu prečítate mesačník Kult!, kultúrno-informačný mesačník zameraný na film, hudbu, knihy.

Záujemcovia môžu využiť aj bezplatnú registráciu, ktorú momentálne ponúka Centrum vedecko-technických informácií SR a vytvoriť si vlastné konto pre prístup do elektronických informačných zdrojov (EIZ CVTI SR) - Bookport a PressReader. Tak môžu mať aplikáciu PressReader aj vo svojom mobile či tablete. Pri prihlásení si zvolte možnosť Library or Group, kde nájdete CVTI SR v anglickom jazyku Slovak Centre of Scientific... Prihlasujte sa bežným používateľským kontom CVTI SR

Vstup do e-zdroja