Demokracia a jej mediálny obraz

V rámci cyklu Ako čítať médiá pripravila Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave 16. novembra - v predvečer sviatku študentov - prednášku Demokracia a jej mediálny obraz určenú pre študentov trnavských stredných škôl. Ako lektora sme pozvali PhDr. Jozefa Lenča, PhD., mim. doc., ktorý pôsobí na Filozofickej fakulte Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Známeho politológa poznáme z médií ako obľúbeného komentátora politickej situácie. Ako prednášajúci však zaujal rovnako. Erudovaný výklad vývoja demokracie a vzťahu demokracie a mediálneho prostredia študentov očividne zaujal. Svedčila o tom takmer hodinová diskusia, v ktorej aj študenti dokázali, že ich zaujímajú veci verejné, aj potreba chrániť v našej spoločnosti základné demokratické princípy, ľudské práva a aj slobodný prístup k informáciám.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text: PhDr. Ľ. Malá