Deň detí a starých rodičov

2. jún patril v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave deťom. Konala sa v nej totiž akcia Deň detí a starých rodičov, ktorú knižnica spoluorganizovala so Zaži v Trnave – Mestským kultúrnym strediskom. Počas podujatia navštevovali deti rôzne stanovištia, ktoré boli umiestnené v Ružovom parku a Námestí SNP. Jedno zo stanovíšť tvorila aj naša knižnica a prostredie nádhernej záhrady plnej zelene. V rámci akcie sa deti zúčastňovali aktivít, po ktorých splnení dostali na každom zo stanovíšť pečiatku o absolvovaní. Samozrejme, na záver ich čakala odmena. V knižnici sa o program postaralo oddelenie pre deti. Čítanie kníh v podaní knihovníka, možnosť zalistovať si svojimi rodičmi či starými rodičmi v rozprávkových knihách, ktoré čítali ešte oni. To bol akýsi predkrm toho, čo nasledovalo potom. Hlavným bodom popoludnia v knižničnej záhrade bolo vystúpenie obľúbeného spisovateľa a hudobníka Braňa Jobusa. Hudobno - zábavná beseda pod názvom ,,Jobusovky“ mala úspech aj tentoraz. Veselé rozprávanie o jeho knihách, ktoré tradične doplnil o spev a hranie na ,,hudobnom nástroji“, vyčarilo široké úsmevy na tvárach všetkých návštevníkov podujatia. A bolo ich naozaj veľmi veľa, čo nás teší. Pre detičky bola pripravená aj malá pozornosť od knižnice - cukríky či balóniky.