Denný letný tábor KNIHoKRAJ- Deň piaty

07.08.2020

Denný letný tábor KNIHoKRAJ - deň piaty

7. augusta, posledný táborový deň, viedla naša cesta do Spolku svätého Vojtecha, ktorý si v tomto roku pripomína 150. výročie svojho založenia. Dozvedeli sa tam, že spolok založil v roku 1870 katolícky kňaz a jazykovedec Andrej Radlinský s cieľom šíriť vzdelanosť, prehlbovať náboženský život a oživovať myšlienku národného povedomia Slovákov, ktorí si v 19. storočí upevňovali svoju identitu, a aj to, že v súčasnosti je Spolok sv. Vojtecha najväčším katolíckym vydavateľom na Slovensku. Deti dostali za návštevu cukríky a CD nosiče. Vo výlete sme pokračovali návštevou Oláhovho seminára, kde sídli Múzeum knižnej kultúry Západoslovenského múzea. Prezreli sme si expozíciu dejín knižnej kultúry, ako aj expozíciu venovanú životu a tvorbe sochára a medailéra Williama Schiffera. Deti si mohli vyrobiť aj knižné záložky. Záver stretnutia patril zábave. Deti potešil voľný hrací priestor, súťaže a odmeny v Kinderclube. Rozlúčili sme sa tradične v knižničnej záhrade a na pamiatku si deti odniesli fotografie z celého podujatia.

Veríme, že týždeň v knižnici si naši táborníci užili, získali veľa nových poznatkov a užili si aj veľa zábavy a že sa stretneme opäť v takejto príjemnej atmosfére o rok.