Denný letný tábor KNIHoKRAJ: Deň štvrtý

06.08.2020

Denný letný tábor KNIHoKRAJ - Deň štvrtý

6. augusta sme denný tábor v knižnici začali čítaním z knihy Cesta okolo sveta s Adamom, v rámci podujatia Prečítané leto, tentoraz s témou O kuchyni. Deti sa však už od rána tešili na cestu, pretože ich čakal výlet do neďalekej Dolnej Krupej. Počasie nám prialo, a tak návšteva dolnokrupanského kaštieľa, v ktorom sídli Hudobné múzeum SNM v Bratislave, bola slnečná a navyše aj zaujímavá a poučná. Od tety kastelánky, ktorá nás sprevádzala v kaštieli, sme sa dozvedeli o jeho histórii a majiteľoch. Najviac nás zaujal príbeh Márie Henriety Chotekovej, najvýznamnejšej pestovateľky a znalkyne ruží v celej Európe. V kaštieli sme si pozreli aj výstavu hračiek a kočíkov, obrazov, porcelánu a nábytku. Nezabudli sme navštíviť aj malý domček, v ktorom je pamätník hudobného skladateľa Ludwiga van Beethovena. Podľa ústneho podania tam údajne skomponoval svoju slávnu Sonátu mesačného svitu. Okrem zážitkov si deti pribalili do batohov z výletu aj medové cukríky a lízatká z neďalekej predajne.