Denný letný tábor KNIHoKRAJ: Deň tretí

05.08.2020

Denný letný tábor KNIHoKRAJ - Deň tretí

5. augustový deň sa v knižnici stretli nielen účastníci denného tábora, ale aj Prázdninového superklubu, a tak bol knižničný dvor už od 10,00 hod. celkom zaplnený malými aj väčšími záujemcami. Nečudo, veď na programe bola návšteva príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v Trnave. A hasiči nesklamali. Priviezli zásahové vozidlo, predviedli hasičskú techniku, špeciálne ochranné oblečenie, plynové masky a porozprávali deťom, ako poskytujú pomoc pri požiaroch, haváriách, živelných pohromách a iných mimoriadnych udalostiach. Preto sú hasiči vzorom pre mnohé deti. Popoludní sme hasičskú techniku vymenili za umenie. Naše kroky viedli do Galérie Jána Koniarka v Trnave, kde bola pre deti pripravená tvorivá dielňa. Mohli si vyskúšať svoju šikovnosť a fantáziu. Pozreli sme si aj expozície a výstavu slovenského maliara Alexandra Salontaja Zásielkomat. Prehliadka bola ozvláštnená hľadaním skrytých symbolov v obrazoch, ktoré deti dostali vytlačené ako pomôcku. Pekný deň sme ukončili hrami v záhrade knižnice.