Denný letný tábor - Všetko o knihách

09.08.2021

Prvý augustový týždeň oddelenie pre deti Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave zorganizovalo tretí ročník denného letného tábora. Deti zažili od pondelka do piatka pestrý program, ktorý sa niesol v znamení témy Všetko o knihách. Dozvedeli sa napríklad, aká je história našej budovy, či ako putuje kniha od jej nákupu až po uloženie do police. Deti zaujala návšteva Kindlotéky – predovšetkým tlačenie z 3D tlačiarne, rozprávanie nášho nevidiaceho knihovníka PhDr. Júliusa Barteka, ale aj hostia, akými boli ilustrátorka a spisovateľka Simona Čechová, riaditeľka vydavateľstva Daxe pani Danuša Dragulová – Faktorová alebo výtvarník a dizajnér Filip Horník. Okrem besied, tvorivých dielní a množstva hier, absolvovali naši táborníci poznávacie výlety do Bratislavy, Košarísk a Prietrže, kde mali možnosť vyrobiť si svoj vlastný originálny papier. Tábor sme ukončili prehliadkou historickej Trnavy. Veríme, že na tento krásny, poučný a zábavný týždeň nadviažeme spolu aj o rok.