Detské knihy v ukrajinskom jazyku na stiahnutie - Дитячi казки украïнською мовою для завантаження

OZ Krajina čitateľov ponúka e-knihy pre ukrajinské deti na stiahnutie zadarmo.

Історії допомагають

казки для дітей українською мовою

В Країні читачів ми знаємо, що історії допомагають. Коли нам важко, вони відчиняють двері до світів, в яких все інакше. Тому дитячі книжки такі важливі. Вони є місцем, де можна на хвилину сховатися від реальності і дати розуму спочити. Але що станеться, якщо наші пригоди залишаться в країні, з якої нам довелося виїхати?

Вони переїдуть на інше місце! Наприклад, сюди. Завдяки доброті видавництв «Чорнi вівцi»«Апріорі» та «Видавництва Старого Лева» (та завдяки допомозі видавництв «Слнєчково» і «Монокел») українських дітей тут чекають казки мовою, з якою вони росли, чи то у формі відео для перегляду, чи то у формі книжки для друку. Діти старшого віку можуть завантажити декілька книжок українською до електронної книги або на телефон. Тому що ми вважаємо, що повернення дітям історій, які їм належать, є дуже-дуже важливе.

Цей проект створено завдяки співпраці з Обласною бібліотекою П.О.Гвєздослава у Пряшеві та книгарнею «Мартинус». Тут знайдете список всіх книг, якими ви будете зачитуватися.

Книги для дітей до трьох років

Книги для дітей до 4-6 років

Книги для дітей до 7-10 років

Книги для дітей від 12 років

Книги для завантаження ТУТ (google drive)

Книги для завантаження ТУТ (dropbox)

Príbehy pomáhajú

Rozprávky pre deti v ukrajinskom jazyku

V Krajine čitateľov vieme, že príbehy pomáhajú. Keď je nám ťažko, otvárajú nám dvere do svetov, v ktorých je všetko inak. Práve preto sú knihy pre deti také dôležité. Sú miestom, kde sa dá na chvíľu schovať pred realitou a nechať myseľ odpočinúť. Čo sa ale stane, ak naše dobrodružné príbehy ostanú v krajine, z ktorej musíme odísť?

Presunú sa na iné miesto! Napríklad sem. Vďaka láskavosti vydavateľstiev Starý lev, Čierna ovca a Apriori (a vďaka pomoci vydavateľstiev Slniečkovo a Monokel) presne tu čakajú na ukrajinské deti rozprávky v jazyku, s ktorým vyrastali, buď ako video na pozeranie alebo ako knižka na vytlačenie. Staršie deti (do 12 rokov) si zase môžu stiahnuť niekoľko titulov v ukrajinčine do čítačky alebo mobilu. Pretože vrátiť deťom príbehy, ktoré im patria, sa nám zdá preveľmi dôležité.

Tento projekt vznikol vďaka spolupráci s Krajskou knižnicou P.O.Hviezdoslava v Prešove a kníhkupectvom Martinus. Tu je zoznam všetkých kníh, do ktorých sa môžete začítať.

Knihy pre deti do troch rokov

Knihy pre deti vo veku 4-6 rokov

Knihy pre deti vo veku 7-10 rokov

Knihy pre deti vo veku 11 rokov a viac

Tu nájdete všetky knihy, ktoré sú vám voľne k dispozícii na stiahnutie a čítanie. Môžete použiť službu Dropbox, alebo Google Drive.

Smelo klikajte a šírte https://krajinacitatelov.sk/detske-knihy-ukrajinsky/