Dni európskeho kultúrneho dedičstva

V septembri si pripomíname Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré sú významným celoeurópskym podujatím organizovaným od roku 1992 pod záštitou Rady Európy. Ich cieľom je pripomenúť verejnosti význam a bohatstvo kultúrneho bohatstva nášho kontinentu. Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave sa každoročne pripája k tomuto podujatiu nielen preto, že sídli v krásnej historickej budove postavenej M. M. Harmincom v roku 1914, ale aj tým, že organizujeme podujatia, ktorými si pripomíname potrebu chrániť dedičstvo našich predkov a podporovať toleranciu voči iným kultúram. V stredu 20. septembra ponúkame našim návštevníkom a návštevníčkam besedu s etnológom, historikom a zakladateľom skupiny Spájame kronikárov Slovenska Martinom Lukáčom a 27. septembra prednášku riaditeľky Západoslovenského múzea v Trnave Martiny Bocánovej Mesto a jeho štvrte, ktorá svoj výskum zamerala na veľkú časť Trnavy – na Kopánku a v rámci cyklu Mesto a knižnica sa podelí o svoje zistenia.