EKO záhrada babky Kláry

V rámci cyklu Deti a životné prostredie nám dopoludnia v herni oddelenia pre deti lektorka a aktívna zerowasterka Danka Moderdovská porozprávala o ZERO WASTE, teda o životnom štýle bez odpadu. Dozvedeli sme sa, ako sa dá žiť krajšie a jednoduchšie s rešpektom voči svojmu okoliu. Pomocou príbehu z knižky Planéta Zem sa usmieva autorka deťom vysvetlila, ako funguje záhrada, čo je to kompost, čo pre záhradu znamenajú včely a ako je to celé krásne prepojené. Žiaci sa zahrali hru s kartičkami, kde určovali čo sa smie a nesmie dávať do kompostu. Zároveň mali možnosť vidieť, ako správne recyklovať aj iné “odpadky”.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ak sa chcete aj vy dozvedieť o ZERO WASTE niečo viac, stačí si prísť požičať do oddelenia pre deti knižky: Planéta Zem sa usmieva 1, 2, 3 diel.