Fantázia čítania

Knihovníci

Celoslovenský odborný seminár pod názvom Fantázia čítania bol súčasťou 36. ročníka Dní detskej knihy, ktoré tento rok hostila Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave. Seminár bol venovaný čitateľskej gramotnosti a čitateľským kompetenciám detí a bol koncipovaný do dvoch častí. Prvou časťou boli prednášky a druhú časť tvorili pracovné workshopy. Seminár otvorila svojím príspevkom Problémy prepadu v čítaní Mgr. Timotea Vráblová PhD. Po vyčerpávajúcej analýze problémov prepadu a predstavení možností ako ho eliminovať, seminár pokračoval príspevkom PhDr. Ľudmily Hrdinákovej PhD. Čítanie - v ríši divov i za zrkadlom: čo robí čítanie pre nás a čo my robíme pre čítanie. Po prestávke prišla druhá časť semináru, ktorú tvorili workshopy. Účastníci si mali možnosť vybrať z workshopov Prísť fantázii na koreň (Mgr. Timotea Vráblová PhD.) a Cez knihu do sveta fantázie (Mgr. Radka Kukurugyová). Seminára sa počas dňa zúčastnilo 71 osôb. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.