Fascinujúce príbehy Denisy Fulmekovej

6. mája 2021 sme na FB stránke Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave priniesli rozhovor so slovenskou publicistkou a spisovateľkou Denisou Fulmekovou. Známa novinárka zbierala pracovné skúsenosti vo viacerých redakciách časopisov, až nakoniec uprednostnila slobodné povolanie. Dosiaľ napísala viac ako desiatku kníh, je autorkou fejtónov, básní, románov, napísala sprievodcu poverami i sprievodcu sviatkami a v jej tvorbe nechýba ani kniha pre deti.

V recenziách na tvorbu Denisy Fulmekovej sa môžeme dočítať, že jej knihy, v ktorých mapuje hlavne ženské osudy, svedčia o tom, že je majsterkou zážitkového čítania s úhľadne cizelovaným umeleckým prejavom, ktorý dokáže zaujať každého univerzálneho čitateľa. V našom online rozhovore sme pozornosť upriamili na posledné autorkine knihy. Konvália, zakázaná láska Rudolfa Dilonga prináša príbeh lásky autorkinej starej mamy a básnika a kňaza Rudolfa Dilonga. Práve v tejto knihe sa nám ponúka na vedúcu osobnosť slovenskej katolíckej moderny pohľad, aký z literatúry nepoznáme. Príbeh židovského právnika uprostred antisemitskej politickej mašinérie fašistického Slovenského štátu prináša kniha Doktor Mráz. Obe knihy zabojovali o prestížnu slovenskú literárnu cenu Anasoft litera a Denisa Fulmeková sa dostala medzi 10 finalistov a zároveň aj veľmi úspešne vstúpila do žánru dokumentárnej prózy. V poslednej knihe Agáta, čarodejnicu nenecháš nažive, autorka prináša príbeh reálnej postavy našej histórie - prvej upálenej čarodejnice v Prešporku. Hoci sa príbeh odohral na začiatku 17. storočia, je stále aktuálny a mnohým čitateľom pripomenie našu súčasnosť.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.