Interaktívna beseda s Matejom

Žiaci 3. ročníka zo Základnej školy s materskou školou v Smoleniciach prišli 22. septembra do záhradnej čitárne Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave na Interaktívnu besedu s Matejom. Názov znie zaujímavo a presne také bolo aj stretnutie so sympatickým EKO aktivistom a zakladateľom občianskeho združenia Vieme to lepšie, Matejom Zámečníkom. Aktívne sa venuje ekológii, životnému prostrediu a je autorom detských knižiek Zábudlivé Ginko, Nakresli si príbeh či Nezábudka a Divozel. Matej nám porozprával o svojom poslaní a snahe správať sa ekologicky a takisto nám zo svojich knižiek čítal. Pre deti si pripravil množstvo EKO aktivít, na ktoré chlapci a dievčatá s radosťou reagovali a niečo sa popritom naučili. Veríme, že aj toto podujatie v rámci cyklu na podporu ekologického myslenia detí, pomôže v zlepšení prostredia okolo nás.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia