Kedy stromy spievajú?

22. apríla si po celom svete pripomíname Deň Zeme. A preto sme tento deň využili v záhradnej čitárni knižnice a v pobočke Prednádražie na besedy, zamerané na prírodnú problematiku. V rámci cyklu Kniha a ešte trochu viac prišiel žiakom porozprávať o svojej knižke Kedy stromy spievajú?, herec a spisovateľ Michal Legíň. Je absolventom herectva, ktorý sa občas objaví v televíznej reklame, seriáli či filme, no predovšetkým je zakladateľom a umeleckým vedúcim Divadla na Hojdačke. A práve podľa knižky Kedy stromy spievajú? je pomenované aj jedno z bábkových predstavení tohto divadla. V knihe s poučnými, veselými a zároveň vážnejšími príbehmi sa dozviete, ako sa zvierací obyvatelia lesnej čistinky rozhodli osláviť päťsté narodeniny starého duba. Autor na dnešných besedách vyrozprával rôzne zaujímavosti, ktoré pri tvorení knihy spolu s ilustrátorkou knihy Miriam Horňákovou zažil. S deťmi aktívne viedol nielen diskusiu o knižke, ktorá je zameraná na ochranu prírody, ale takisto si s prítomnými aj zaspieval pieseň o lese. Nechýbalo množstvo otázok, spoločné fotografie a potom už len ukončenie týchto milých stretnutí, ktoré sa všetkým veľmi páčili.