Komunikačné techniky v knižnici

26.05.2016
Knihovníci

Celoslovenský odborný seminár sa uskutočnil v spolupráci s Univerzitnou knižnicou Trnavskej univerzity a Krajskou pobočkou Spolku slovenských knihovníkov a knižníc v Trnave. Ako už zo samotného názvu vyplýva, seminár bol obsahovo zameraný na problematiku rozvoja komunikačných techník pracovníkov knižníc.Prítomných privítala PhDr. Zuzana Martinkovičová, riaditeľka Univerzitnej knižnice Trnavskej univerzity a Mgr. L. Koleková, riaditeľka KJF v Trnave.

Samotný seminár začal prednáškou PhDr. Oľgy Škvareninovej PhD., ktorá sa vo svojej prednáške venovala neverbálnej komunikácii v knižnici. Prednáška plynule prešla do diskusie.

V ďalšom bode programu Mgr. Martina Radošovská a Viera Čambálová z Univerzitnej knižnice Trnavskej univerzity vo svojom príspevku Knihovník ako informačný lektor prítomných oboznámili so svojimi poznatkami a skúsenosťami, ktoré získali v minulom roku na kurze Knihovník akademickej knižnice – Lektor informačného vzdelávania.

Po obedňajšej prestávke predniesla svoj príspevok Využitie myšlienkových máp pri príprave podujatí Jana Brliťová z KJF v Trnave. V rámci príspevku využila svoje bohaté skúsenosti z tréningu pamäte seniorov ako certifikovaná trénerka. Svoj príspevok oživila testami krátkodobej pamäte. V rámci diskusie účastníci okrem otázok prítomným lektorom vyjadrili aj svoju spokojnosť s obsahom a priebehom seminára.