Les ukrytý v knihe

Les ukrytý v knihe je celoslovenská kampaň, ktorej hlavná myšlienka sa zrodila v roku 2011 pri príležitosti Medzinárodného roka lesov. Prostredníctvom kníh chce najmä mladej generácii poukázať na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť, na ochranu životného prostredia, na formovanie kladných postojov k prírode a súčasne na potrebu samotného čítania.

V oddelení pre deti sme 13. apríla uskutočnili podujatie s lesným pedagógom Martinom Vargom venované prírode, lesným živočíchom i rastlinám, národným parkom, ochrane životného prostredia i ekologickým hrozbám. Malí škôlkari spoznávali les netradičnou formou. Lesný pedagóg si pre nich pripravil hádanky o zvieratkách, ktoré boli napísané na veľkej magnetickej tabuli, prečítali sme si krátky príbeh z knihy Lesná čistinka a detičky si vyskúšali svoju motoriku v skladaní drevených zvieracích puzzle. Na záver si deti okrem poznatkov a zážitkov odniesli záložky do kníh s logom "Les ukrytý v knihe".