Liečivé rozprávky II

Našich malých čitateľov a čitateľky sme spolu s ich rodičmi pozvali v stredu 16. októbra do záhradnej čitárne na prezentáciu knihy Moniky Bestvina Juranovej pod názvom Liečivé rozprávky II. Mladá literátka sa v našej knižnici prezentovala už druhýkrát. Neobyčajnú knižku Liečivé rozprávky s príbehmi o zvieratkách, ktoré sa ocitajú v rôznych podobných životných situáciách ako ľudia sme vyprevadili do života v roku 2022. Po dvoch rokoch uzrela svetlo sveta kniha Liečivé rozprávky II., ktorá v príbehoch pokračuje. Keď sa moderátorka podujatia Dália Šaškovičová autorky spýtala, prečo sa rozhodla pokračovať v písaní, odpoveď bola jednoduchá. Prvá kniha bola veľmi úspešná, vyšla dokonca v troch vydaniach, takže po čitateľskom úspechu si mladá autorka sadla a napísala pokračovanie. Zvieracie príbehy sú opäť zasadené do prírodného prostredia a zvieratká riešia situácie a problémy, s ktorými sa stretávajú aj detičky. Tie spolu s mamičkami či oteckami dostávajú návod, ako riešiť rôzne zložité situácie. Kniha tak poslúži ako inšpirácia nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov, pretože obsahuje aj psychologický výklad problému. A to sa veľmi pozdávalo aj druhému moderátorovi podujatia Pavlovi Tomašovičovi a aj krstnej mame knihy - známej herečke Monike Szabó Horváthovej. Kniha je nádherne ilustrovaná zásluhou ilustrátorky Viktórie Žitňanovej -Nagyovej a my veríme, že bude rovnako úspešná ako tá prvá a získa si obľubu u detského čitateľa.

V našej knižnici ju nájdete v oddelení pre deti.