Literatúra trochu inak a hravo

V utorok 8. novembra prišli študenti 3. ročníka Gymnázia Angely Merici do čitárne Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave na stretnutie s pedagógmi Stanislavom a Mariánom Kamenčíkovcami. Dvaja lokálpatrioti z Hlohovca umožnili študentom nahliadnuť do slovenskej literatúry hravou formou prostredníctvom neformálneho rozprávania za hudobného sprievodu Stanislava Kamenčíka. Študentom porozprávali o svojej práci, o bádateľskej činnosti v archívoch aj o projektoch, ktoré už zrealizovali a na ktoré sa ešte len chystajú. Dozvedeli sme sa, čo je to palindróm - sú to slová a vety, ktoré možno čítať z oboch strán (zľava doprava a opačne) a zachovajú si zmysel. Každý z nás sa určite s týmto javom už stretol a možno sme ani nevedeli, že má taký rafinovaný názov. Podujatie moderoval Martin Jurčo - ako vždy s profesionálnou ľahkosťou.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.