Medzinárodný deň hudby v hudobnom oddelení

Medzinárodný deň hudby, ktorý sa viaže k 1. októbru, je významným dňom, ktorého cieľom je propagovať a lepšie poznať hudobné umenie. Práve v tento deň sa v hudobnom oddelení Knižnice Juraja Fándlyho počas piatkového dopoludnia uskutočnil koncert študentov Konzervatória v Bratislave, kde svoj talent a nadanie predviedli klavirista Juraj Herák, klarinetista Ladislav Lanský s klavírnym sprievodom pedagóga Tamása Oláha. Výkon svojich šikovných študentov prišiel povzbudiť aj pedagóg konzervatória Jozef Eliáš. Účinkujúci bravúrne a suverénne zvládli skutočne náročné skladby, a to Rituálny ohnivý tanec od Manuela de Falla alebo Ruský tanec od Pjotra Iľjiča Čajkovského a ďalšie. Publikum koncertu tvorili telesne a mentálne postihnutí mladí ľudia zo stacionáru Náš dom a Comitas. Na záver príjemného stretnutia mali hostia aj účastníci jedinečnú príležitosť navštíviť pamätnú izbu Mikuláša Schneidera Trnavského, v ktorej ich lektorka zo Západoslovenského múzea v Trnave oboznámila so životom a dielom tohto významného hudobného skladateľa. Zážitkom bola taktiež návšteva Dvorany slávy DOBRO, kde je výstava rezofonických gitár, ktoré návštevníkov veľmi zaujali.

Srdečná vďaka patrí hudobníkom za prijatie pozvania a zdieľanie ich znamenitého talentu, ako aj každému zúčastnenému za pričinenie sa na vytvorení príjemnej a priateľskej atmosféry.

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.