Mikulášske Fórum humoristov

6. decembra 2018 prišiel do knižnice Mikuláš. V tomto prípade však nepriniesol darčeky, ale ukážky z tvorby členov Fóra humoristov. Mikuláš Jarábek sa postaral, nielen ako scenárista, ale i ako moderátor, o príjemnú atmosféru Mikulášskeho Fóra humoristov. Publikum sa bavilo na ukážkach Evy Jarábkovej, Benjamína Škreka, Jozefa Šelestiaka, Petra Bonza Radványiho, ktorý podujatie doplnil aj skvelými pesničkami, Petra Roháča, Viery Mikušovej a aj moderátora Mikuláša Jarábka. Že to bolo príjemné stretnutie, o tom svedčali úsmevy návštevníkov pri ich odchode z knižnice. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.