Môj život s hudbou

7. októbra sa uskutočnilo v hudobnom oddelení Knižnice Juraja Fándlyho dlho očakávané stretnutie, ktoré muselo byť kvôli pandemickej situácii na rok a pol odložené, no o to väčšiu radosť prinieslo všetkým zúčastneným. Išlo o koncert v rámci stretnutia Môj život s hudbou, na ktorom predviedli svoj hudobný talent huslistka Nina Kristína Micháliková, violončelistka Martina Ruttmarová a klaviristka Zuzana Reiffersová. Hudobníčky odprezentovali skladby, ktoré mali možnosť predviesť taktiež ako trio v inscenácii s tematikou holokaustu s názvom Eli, eli, lama sabachtani v divadle ASI v Šali a za svoje bravúrne výkony získali viaceré ocenenia. Väčšina skladieb pozostávala z tvorby Petra Špiláka, ďalej sem patrilo Klavírne trio od Jozefa Haydna a Sonáta barokového skladateľa Lauerntiho. Dievčatá taktiež zdieľali so žiakmi ZŠ Angely Merici svoje záľuby, rozhovorili sa o svojich obľúbených hudobných skladateľoch, hudobnom vkuse a zodpovedali rozličné otázky. Vďaka patrí účinkujúcim a všetkým prítomným.

Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.