Môj život s hudbou - Mária Valentová

V stredu 9. marca patrilo hudobné oddelenie mladučkej päťnásťročnej speváčke Márii Valentovej, rodáčke z neďalekých Hrnčiaroviec nad Parnou. V rámci cyklu Môj život s hudbou sa žiakom zo Základnej školy Angely Merici predstavila talentovaná speváčka, ktorá v roku 2021 zvíťazila v prestížnej medzinárodnej speváckej súťaži Sanremo Junior v Taliansku a získala Cenu poroty. "Hovorte mi Majka" - povedala hneď v úvode svojho vystúpenia a úplne si získala detské i dospelé publikum. Svojou bezprostrednosťou a aj profesionalitou očarila všetkých návštevníkov tohto podujatia. Vďačným a pozorným detským divákom zaspievala niekoľko piesní, dokonca aj z vlastnej tvorby, a aj predviedla svoju hru na klavíri. Na podujatí, ktoré moderovala PhDr. Alena Vozárová, však ukázala, že nie je len talentovanou speváčkou, ale aj výbornou rozprávačkou. Majka deťom opísala svoju cestu k hudbe tak zaujímavo, že vyprovokovala detských divákov k množstvu otázok a určite môžeme konštatovať, že jej cieľavedomosť, talent a úsilie sa stali inšpiráciou pre všetky deti.

Na záver si návštevníci podujatia prezreli v priestoroch Západoslovenského múzea Pamätnú izbu Mikuláša Schneidera Trnavského, po ktorom je Dom hudby, kde sa podujatie konalo, pomenovaný, a expozíciu Dvorana slávy dobra.

Text: PhDr. Ľ. Malá