Nevinné klamstvá Dany Hlavatej

20. mája 2021 sme na FB priniesli rozhovor so slovenskou spisovateľkou Danou Hlavatou, ktorá dlhé roky pracovala ako dramaturgička v Slovenskej televízii. Podieľala sa na reláciách pre deti, akými boli Maškrtníček, Elá hop, či Objavy Majstra N. Vo svojej prozaickej tvorbe sa venuje písaniu rozprávok pre mladšie deti, ale aj próze pre staršie deti. V próze pre dospelých dominujú životné a kriminálne príbehy, fejtóny a poviedky. Okrem viacerých literárnych ocenení získaných doma i v zahraničí, je najnovšie i držiteľkou Ceny knižnej múzy Panta Rhei Awards 2020. Vo svojom voľnom čase sa okrem písania venuje aj výtvarnému umeniu. Maľuje obrazy a vankúše, robí vitráže a mozaiky z kachličiek, rôzne textilné obrazy, vázy, kvetináče, hodiny. Aj o tom ste sa mohli dozvedieť z nášho spoločného online rozhovoru. Ak ste ho včera nestihli sledovať, nevadí. Pozrite si náš FB alebo youtube.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.