O chlapcovi, ktorý rozumel psom

Dnes sa v herni oddelenia detskej literatúry a na pobočke Prednádražie uskutočnili dve milé stretnutia s obľúbenou detskou autorkou kníh Gabrielou Futovou. Témou bola jej kniha O chlapcovi, ktorý rozumel psom. Na besedy medzi nás zavítali piataci zo Základnej školy Šúrovce a tretiaci zo Základnej školy Kornela Mahra. Autorka pútavo rozprávala o spisovateľských začiatkoch či zvieracích príhodách obyvateľov jej domu, ktoré sú veľkou inšpiráciou pri tvorbe jej kníh. Deti boli z rozprávania autorky očarené a napokon sa dostali na rad aj ich zvedavé otázky. Nasledovala autogramiáda do vlastných kníh, ktoré si deti priniesli a samozrejme na záver nemohla chýbať spoločná fotografia. Zadosťučinením pre nás bolo, že deti odchádzali plné dojmov z príjemne a zmysluplne prežitého dopoludnia. Mimochodom, autorka už podľa vlastných slov plánuje novú knihu a preto sa tešíme na ďalšiu besedu s ňou.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.