Prázdninový superklub 2024 - Otvorenie prázdninového superklubu

Dvojmesačné prázdniny sa nám začali a knižnica pri tejto príležitosti pokračuje s pravidelnými, letnými stretnutiami detí v knižničnej záhrade pod názvom Prázdninový superklub. O program otvorenia 32. ročníka sa postarala 2. júla milá hostka a to ilustrátorka a spisovateľka Lucia Zednikovičová. Vyštudovala grafický dizajn a multimédiá na Vysokej škole výtvarných umení a tiež absolvovala študijné pobyty v zahraničí zamerané na štúdium grafických techník a ilustráciu. Pracuje ako ilustrátorka a grafická dizajnérka s vášňou pre tvorbu detských kníh a animáciu. Ilustrovala a dokonca aj napísala niekoľko detských kníh, známe sú predovšetkým série kníh Záchranná stanica a tiež Gusto. Práve z jednej knihy o Gustovi nám dnes pani ilustrátorka aj čítala. Po vypočutí si rozprávky sa následne začal tvorivý workshop. Farebné papiere, farbičky, nožničky a lepidlá boli v plnej permanencii. Tvorivým výsledkom detskej snahy boli farebné obaly na knihy z papiera. Na záver hostka Lucia Zednikovičová vyžrebovala detskú výherkyňu, ktorá si odniesla knižnú cenu. Prázdninový superklub 2024 sme teda úspešne odštartovali a na jeho pokračovanie vás pozývame už 4. júla od 10 hod. V záhradnej čitárni na vás čaká interaktívne stretnutie s prírodovedcom a tiež autorom kníh, Matúšom Hyžným.

Téma: Staň sa paleontológom.

Prázdninový superklub 2024 sa uskutočňuje s finančnou podporou Mesta Trnava.