Prázdninový superklub 2024 - Robot Photon v akcii

Prázdninový superklub nevynechal ani tento rok moderné technológie. Programovanie robota Photona prilákalo 11. júla do záhradnej čitárne menších aj väčších návštevníkov. Chlapci aj dievčatá sa mohli naučiť a vyskúšať si, ako taký robot funguje, aké má funkcie a zároveň zistiť, že je s ním zábava. Deti si navrhovali pomocou tabletu vlastné trasy, ktoré následne robot vykonal. Zaujímavými funkciami pri jeho programovaní sú aj zvuky zvierat a meniace sa farby, ktoré deti s úsmevmi na tvárach aj využívali. Po odskúšaní si programovania prišla na rad súťaž. Slalom s robotom medzi prekážkami dal deťom zabrať, ale jednotlivé tímy ho úspešne zvládli a najrýchlejší boli aj knižne odmenení. Na najbližší Prázdninový superklub vás pozývame v utorok 16. júla od 10.00 hod. S bábkarskou scénografkou Miriam Horňákovou si vyrobíme pohyblivé postavičky z kartónu.

Prázdninový superklub 2024 sa uskutočňuje s finančnou podporou Mesto Trnava