Prečítané leto 2020 - O drakoch

09.07.2020

Prečítané leto v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave

Druhý týždeň a druhé stretnutie O drakoch

9. júla 2020 sme sa po druhýkrát stretli v knižničnej záhrade, aby sme si spoločne čítali a niečo nové sa dozvedeli. Prvé čítanie bolo od jubilujúceho regionálneho autora Jána Navrátila a išlo o vtipný veršovaný text O princeznej, čo uniesla draka. Druhé čítanie bolo od Kristy Bendovej, ktorá napísala okrem iného aj Osem dračích rozprávok. My sme si pre tento deň vybrali tú O nehybnom šarkanovi, keďže sa v nej spomína neďaleké mesto Piešťany. Školopovinní čitatelia nám po prečítaní správne odpovedali na naše otázky a tí najmenší nám zatiaľ vymaľovali pripravených dráčikov či nakreslili svojich vlastných. Na záver sme si pozreli a predstavili knihy o drakoch.

Ak budete mať chuť a čas, môžete sa k nám pridať už 16. júla 2020 o 10.00 hodine.

Čaká nás téma O dverách a oknách.

Srdečne vás pozývame!