Prečítané leto - O ostrovoch

13.08.2020

Prečítané leto - O ostrovoch

13. augustový deň sa v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho už siedmykrát stretli návštevníci podujatia Prečítané leto. Téma bola vyložene letná – venovali sme sa ostrovom. A dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí. Aj na Slovensku máme ostrov! Volá sa Slanický ostrov a leží uprostred vodnej nádrže Oravská priehrada. Ale vo fantázii sme zacestovali aj na ostrovy v Chorvátsku a inde vo svete. Ukázali sme si knižné tipy s témou ostrova: Snehuliacke Ostrovy, Ostrov Labutí, Ostrov kapitána Hasašara, Ostrov Přátelství a vypočuli sme si od tety knihovníčky Veroniky rozprávočku o Pipi dlhej pančuche. Ako inak – aj Pipi bola na ďalekom ostrove... . Na záver si deti vyskúšali vo vedomostnom kvíze, čo si z rozprávania zapamätali a už ostalo iba skákať vo vreci. A to sa všetkým naozaj veľmi páčilo!.