Prečítané leto - O ponožkách a topánkach

20.08.2020

Prečítané leto - O ponožkách a topánkach

20. augusta 2020 sme sa od teplých mäkučkých ponožiek, ktoré v zime príjemne hrejú, a od topánok, ktoré s nami po svete kráčajú, dostali až k brneniu a historickým mečom. O tom všetkom nám počas besedy porozprávala spisovateľka Svetlana Majchráková, autorka kníh pre deti, mládež i dospelých, z ktorých práve jedna kniha pre deti nesie názov Škriatkovia a rytierske cnosti. Meče pochádzajú z rodinnej zbierky a kto by ich chcel vidieť či poťažkať, môže prísť na niektorú z ďalších besied, ktoré nám teta spisovateľka prisľúbila. Predposledné podujatie Prečítaného leta bolo finančne podporené Fondom na podporu umenia a presvietené a prehriate nielen slnkom, ale aj príjemnou atmosférou v knižničnej záhrade.