Prieniky rôznych žánrov hudby

V hudobnom oddelení Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave sa študentky prvého ročníka Pedagogickej a sociálnej akadémie blahoslavenej Laury v Trnave zúčastnili dňa 24. 2. hudobno-slovného pásma s názvom Prieniky rôznych žánrov hudby. Dozvedeli sa o hudbe na internete, hudbe vo filmoch, o vážnej a populárnej hudbe, ale aj o kabarete a muzikáli. Vypočuli si aj ukážky z CD, pieseň z filmu The Preacher‘s Wife v podaní Whitney Houston, Vivaldiho Štyri ročné obdobia, pieseň Jailhouse Rock od Elvisa Presleyho a Človečinu v podaní Radošinského naivného divadla.Skvelý výkon Michala Dočolomanského mohli obdivovať prostredníctvom DVD v muzikáli Na skle maľované. Študentky si tak prvý školský deň po prázdninách spríjemnili hudbou.