Reálny život na Kube

Taký bol názov prednášky, ktorú sme zorganizovali v spolupráci s mládežníckou organizáciou Youth for Equality 8. októbra v záhradnej čitárni. V anglickom jazyku prednášal študent David Palmero, ktorý hovoril o živote na Kube. Predstavil tento ostrov v Karibskom mori nielen ako destináciu vyhľadávanú turistami, ale venoval sa aj prírodným podmienkam, pohnutej histórii ostrova spätej s menami Che Guevaru a Fidela Castra, kultúre, nádherným kultúrnym pamiatkam Havany, ktoré pre nedostatok financií a zlú ekonomickú situáciu ostrovného štátu chátrajú, a aj boju kubánskych disidentov za občianske práva. Prednášku si so záujmom vypočuli študenti Gymnázia Angely Merici v Trnave a Strednej odbornej školy pedagogickej blahoslavenej Laury v Trnave.

Text: PhDr. Ľ. Malá