Skús to s nami - komiksový workshop

12. apríla sme odštartovali v oddelení pre deti prvé stretnutie pod názvom Komiksový workshop pre deti s dizajnérom Filipom Horníkom. Najprv porozprával deťom, ako komiks vzniká alebo aké tipy a triky môžu pri jeho tvorbe využiť. Deti prezradili, akí sú ich komiksoví hrdinovia a spoločne sa pustili do tvorenia vlastného komiksu. Svoje obľúbené príbehy a rozprávky si tak spoločne pretvorili do krátkych komiksových ilustrácií. Komiksový workshop bude prebiehať vždy jedenkrát do mesiaca od apríla do júna. Tešíme sa na ďalšie stretnutie, ktoré bude 10. mája o 15.00 hod. v oddelení pre deti.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

Vytvor vlastný komiks

Zároveň vám ponúkame možnosť využiť kreatívne nadanie a zapojiť sa do výtvarnej súťaže pod názvom VYTVOR VLASTNÝ KOMIKS na tému TAJOMSTVO KNIŽNICE. Výtvarnú súťaž vyhlasuje Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pri príležitosti 95. výročia knižnice a je určená pre deti a mládež do 15 rokov.

Viac informácií nájdeš na stránke:

https://www.kniznicatrnava.sk/sk/vytvor-vlastny-komiks alebo osobne v oddelení pre deti, 2. poschodie vpravo.